מטופל שיניים מחייך

חרדה דנטלית

נכון להיום ישנם אנשים רבים שמתמודדים עם חרדות ופחדים שונים ומגוונים. החרדות והפחדים עשויים להגיע בגלל סיבות שונות: המצב הכלכלי, המצב הביטחוני או המצב התעסוקתי. בנוסף לפחדים והחששות הרגילים, ישנם כאלה שסובלים מפחד מרפואי או מטיפולי שיניים. רק מעצם הכניסה שלהם למרפאת השיניים, מפלס החרדה והפאניקה עולה. המצב הספציפי הזה נקרא חרדה דנטלית, מדובר על מצב שכיח יחסית. חשוב להבהיר כי היום בשונה מאשר בעבר ישנה מודעות לחרדה הזאת בקרב רופאי השיניים וצוות המרפאה.

מדוע אנשים סובלים מחרדה דנטלית?

לכל אחד יש את הסיבות שלו, ולא ניתן לתת קביעה אחת שתהיה נכונה עבור כולם. אך ברוב המקרים החששות השונים מגיעים בגלל זיכרונות שונים מהעבר. עד לא מזמן הביקור אצל רופא השיניים היה טראומתי כמעט עבור כל מי שנזקק לטיפול כזה או אחר. עד לפני כמה שנים הטכנולוגיה הייתה בחיתוליה והטכניקות השונות היו פחות מפותחות. ילדים מצידם רואים אנשים מבוגרים סובלים מהפחד הזה, ולכן גם הם נדבקים בו.

החשיבות של טיפולי השיניים

למרות הפחדים והחששות, ישנו צורך לבצע את כל הטיפולים השונים בדיוק בזמן. חרדה דנטלית לא אמורה להביא מטופלים שונים למצב שבו הם מזיחים את חלל הפה. כל מי שאינו מבצע טיפולי שיניים כגון: טיפולי שורש, שתלים וכו' עלול להחמיר את המצב, ולהביא אותו להיות מצב בלתי הפיך. תזכרו כי הנראות של השיניים משפיעה על הדימוי העצמי ועל התחושה הפנימית. לפיכך גם כאשר החרדה קיימת, אל תיתנו לה להיות זאת שתכתיב לכם את המציאות ואת החוקים.

יש איך להתמודד עם חרדה דנטלית

במרפאת שיניים גולדמן בראשותם של ד"ר יולי גולדמן וד"ר גולדמן ויקטוריה מטפלים במטופלים עם חרדה מטיפולי שיניים. האווירה במרפאה היא אווירה נעימה, כזאת שמיד מורידה את מפלס החרדה. בפגישה הראשונה תתקיים היכרות קצרה בין המטופל לבין הרופא, שם יהיה ניתן לשתף בחששות. מיד לאחר מכן בונים את שיטת הטיפול בהתאם למצב של המטופל ובהתאם לרמת החרדה. ישנה אפשרות להשתמש בטכניקות הרדמה שונות המאפשרות לצלוח את הטיפול, אנו מבצעים מגוון טיפולי שיניים בהרדמה מלאה. אין סיבה להזניח את חלל הפה, רק צריך לבחור את המרפאה המתאימה.

שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter

צור קשר

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

מאמרים נוספים

יצירת קשר

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!